OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4 VI 2023 R.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OFIARY NA NASZE REMONTY I POTRZEBY NASZEJ PARAFII.

Konto parafialne w BS Żmigród, O/Wińsko nr 02 9598 1017 0000 1065 2002 0001

Dla przelewu z zagranicy:

SWIFT CODE (BIC): POLUPLPR   PL02 95981017 0000 1065 2002 0001

Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszych kościołów i dziękujemy Rodzicom Dzieci Rocznicowych za dekorowanie kościoła i uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii.  Do  sprzątania kościoła parafialnego w sobotę na godz. 9.00 prosimy naszych Parafian z Krzelowa: pani Monika Dobek, pani Aneta Panasowiec, pani Maria Zioła, pani Barbara Marchewka, pani Maria Hostyńska, pani Dorota Górecka.

 

DZISIAJ 4 VI – NASZA PARAFIA PRZEŻYWA UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIETEJ NA MSZY ŚW. O GODZ. 9.30 W KRZELOWIE. Pozostałe Msze św.: – w Wyszęcicach o 8.00, w Buszkowicach o 11.00, w Krzelowie w południe o 12.00 i o 14.00.

 

2. W czwartek 8 czerwca – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRUSTUSA czyli BOŻE CIAŁO. Msze święte w tym dniu: – w Wyszęcicach o 8.00, w Buszkowicach o 9.00, a w Krzelowie o godz. 10.30 z Procesją do czterech Ołtarzy i po Procesji na zakończenie ok. 12.00 Msza święta.

W tym roku bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie Ołtarzy naszych Parafian z poszcególnych wiosek. I tak: I – OŁTARZ przy domu Państwa Bednarskich – przygotowują mieszkańcy Boraszyc Wielkich i Wyszęcic; II – OŁTARZ – przy domu Państwa Iżykowskich – przygotowują mieszkańcy Gryżyc i Dąbia; III -OŁTARZ – przy domu Państwa Maciejczaków – przygotowują mieszkańcy Budkowa i Buszkowic; IV – OŁTARZ przy Plebanii – przygotowują mieszkańcy Przyborowa.

Jak co roku zwracamy się z uprzejmą prośbą do naszych Strażaków i wszystkich Służb Mundurowych i Górników o pomoc w organizowaniu Procesji Eucharystycznej (niesienie Sztandarów, Baldachimu i prowadzenie księdza). Wielkie Bóg zapłać!

 

3. Dzisiaj 4 VI po raz XVI obchodzimy ŚWIETO DZIĘKCZYNIENIA. Jak co roku po Mszy świętej zbierane będą ofiary na ŚWIATYNIĘ OPATRZNOŚCI BOŻEJ w Warszawie, jako Votum Wdzięczności Panu Bogu..

 

4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

III-   Marcin Mamczur, kawaler zam. Wrocław i Ewelina Ryśkiewicz, panna zam. Krzelów

 

5. UWAGA PIELGRZYMI NA MAZURY I WARMIĘ. Proszę o uregulowanie pozostałej płatności za Pielgrzymkę (całość 1100,- złotych).

 

6.    PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ. Termin: 2-9 września 2023 r, koszt 2690,- złotych, plus 680,- dolarów oraz 70,- dolarów na miejscu na bilety wstępu. Zapisy u księdza proboszcza z zaliczką 1500,- złotych. PRZYPOMINAM O WPŁACENIU DRUGIEJ ZALICZKI.

 

7. UWAGA PIELGRZYMI NA WARMIĘ I MAZURY W TERMINIE 22-25 CZERWCA 2023 R. Niestety z przyczyn niezależnych od organizatora zwiększyły się koszty Pielgrzymki i biletów wstępu o kwotę 100,- złotych, dlatego też bardzo proszę o potwierdzenie lub ewentualną rezygnację z Pielgrzymki. 

 

8. Zapraszam na Pielgrzymkę po Polsce (Mazury, Warmia, Zamki Krzyżackie). Termin 22-25 czerwca 2023 r. (czwartek, piątek, sobota i niedziela). Wyjazd w czwartek rano ok. 5.00 trasa do KWIDZYNIA, GNIEW i PELPLIN – nocleg w Pszczółkach hotel Bartnik. Drugi dzień – piątek. Po śniadaniu wyjazd do MALBORKA, następnie przez Elbląg do FROMBORKA (miejsce pochówku Mikołaja Kopernika) i nocleg w BRANIEWIE. Trzeci dzień – sobota. Po śniadaniu wyjazd do KĘTRZYNA, WILCZY SZANIEC (kwatera Hitlera), RESZEL i nocleg w ŚWIĘTEJ LIPCE (Sanktuarium Maryjne). Czwarty dzień – Niedziela. Po śniadaniu wyjazd powrotny do Krzelowa przez OLSZTYN i GIETRZWAŁD (Sanktuarium Maryjne). 

 

9.  Rada Parafialna pod przewodnictwem księdza Proboszcza postanowiła:

– w związku z czekającymi nas pracami remontowymi Kościoła Parafialnego w Krzelowie (remont i restauracja okien oraz malowanie wnętrza kościoła), zwracamy się z uprzejmą prośbą do naszych Parafian  o miesięczny datek (ofiarę) 10,- złotych, od każdej osoby mającej dochód (tzn. pracuje, emeryt, rencista) z przeznaczeniem na ten cel. Tak jak to miało miejsce przy zbieraniu ofiar na Dom Przedpogrzebowy. Ofiary można składać do Radnych Parafialnych, wpłacać na konto parafialne przelewem  bądź w kopercie na tacę.

Konto parafialne w BS Żmigród, O/Wińsko nr 02 9598 1017 0000 1065 2002 0001

Dla przelewu z zagranicy:

Jeżeli przelew będzie przychodził z zagranicy, nadawca zlecenia poza danymi odbiorcy przekazu powinien podać:

SWIFT CODE (BIC):

POLUPLPR   PL02 95981017 0000 1065 2002 0001

 

Bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie i pomoc w naszym wspólnym dziele.